LOST - Info

Lost - Pilot I

17. září 2011 v 12:21 | -Christine_Daae-
Ahoj,
kamarádka mi dala tip na perfektní články... :-)

Teresa padá se schodů, Teresa padá do schodů...

29. srpna 2011 v 21:06 | -Christine_Daae-
Ahoj,
docela se mi líbí záhadná scéna s Boonem, ve které neustále mluví o jisté Terese, která padá se schodů... I když článek je spíše o Boonově smrti.

Boone & Shannon - Ztraceni

27. srpna 2011 v 22:32 | -Christine_Daae-
Ahoj,
je dlouho (podle našich) a já jsem se zase rozhodla napsat trochu delší článek.

Shannon Rutherford

4. srpna 2011 v 8:44 | -Christine_Daae-
Shannon Rutherfordová Shannon je nevlastní sestra Boona Carlyla.

Vím, přijde vám jistě podivné, že jsem se rozhodla psát zrovna o ní... Ale mám k tomu dva důvody.
1.) Je to postava, která byla hodně spojena s Boonem a Boona hraje Ian Somerhalder, to je můj oblíbený herec, takže jsem se rozhodla psát alespoň o jeho sestře.
2.) Inspiraci na popisu Shannon Rutherfordové jsem získala, když jsem dostala diplom od Lady Alyss za Bleskovku.

UPOZORNĚNÍ
Nebude to moc dlouhé.

Pár postav

2. srpna 2011 v 21:42 | -Christine_Daae-
Ahoj,
vyhověla jsem žádosti Lady Alyss, svého SBénka, a tedy píšu vám sem popis několika postav ze Ztracených. Jsou to postavy, které mám nejraději, jsou to lidé, kteří se mi nejvíc zaryli do paměti.

Boone Carlyle


Boone Carlyle je mladý muž, který miluje svoji nevlastní sestru Shannon. Ona se však občas chová jako mrcha a Boona trochu využívá. On by pro ni ale udělal všechno na světě.
Když sestra zavolá z Austrálie, Boone za ní přijede. V telefonu říkala, že její nový přítel jí ubližuje, ale když Boone letěl 15 hodin letadlem, aby se za ní dostal, Shannon dělala jakože nic a dokonce ho vyhnala se slovy: "Jdeme se pobavit s přáteli, co kdyby ses mi ozval zítra?" ...
Boone si však všimne modřiny, kterou má Shannon na spánku a rozhodne se jednat. Vezme Shannon na letiště a odletí s ní pryč z Austrálie.
Když se na ostrově o Shannon začne zajímat Sayid, Boone žárlí.
Boone je statečný a chytrý, schopen uvažování a stojí si za svým názorem. S Johnem Lockem se docela sblíží a společně najdou kovový poklop - za příležitosti hledání těhotné Claire, která byla unesena. Poklop však nejde otevřít, nemá žádnou kličku, nic... Boone však Lockovi ochotně pomáhá dostat se pod poklop.
Při techto pokusech najdou John a Boone malé letadlo, napůl zaklíněné na útesu. John doufá, že uvnitř najdou něco, co jim pomůže poklop otevřít.
Johnovi však částečně na okamžik ochrnuly nohy a nemůže se téměř ani postavit, poslal tedy do letadla Boona. Ten našel v letadle funkční vysílačku. Pokusil se vyslat maiday, žádost o pomoc, letadlo se však převážilo a spadlo z útesu. Trosky Boonovi rozdrtily nohu, ztratil spoustu krve.
Když umíral, chtěl něco vzkázat Shannon, bohužel se mu to nepodařilo...

Claire Littleton


Claire Littletonová byla v osmém měsíci těhotenství, když se dostala s ostatními na ostrov.
Přítel ji opustil, na dítě prý "nemá". Claire chtěla dát zatím nenarozené dítě k adopci, ale když měla podepsat papíry, zjistila, že na to nemá sílu. To dítě je její a ona ho nemůže dát pryč.
Na ostrově našla zvlášť velké zalíbení v Charliem, který se do Claire evidentně zamiloval a udělal by všechno, jen aby byla šťastná.
On je první a zatím také jediný, který nabídne Claire přátelství. Tráví s ní spoustu času.
Když unesou Claire jejího narozeného syna, Charlie slíbí, že ho přinese zpátky a i přes zákazy se vydává do lesa. Když je zraněný a Sayid ho pošle zpět do tábora, Charlie řekne: "Ne. Bez dítěte se nevrátím."

Jack Shephard


Jack Shephard je syn chirurga. Na ostrově je pro ostatní jako šéf.
Zdá se, že miluje Kate, i když si je vědom toho, že je vězeňkyně. To, že se zbavila pout logicky neznamená, že je nevinná. Tohle místo ji však změnilo. Každý má šanci na nový život. Kate miluje Jacka, ale je možné, že něco cítí i k Sawyerovi.
Jackovi zemřel otec těsně před tím, než odletěl. V letadle cestoval i s tělem svého otce, které bylo samozřejmě v rakvi. Jack má na ostrově halucinace - vidí svého otce, přestože je mrtvý a být tam tedy nemůže. Když Jack najde otcovu rakev, tělo chybí.
Když Jack zachraňoval život Boonovi, v nitru věděl, že nemají žádnou šanci.

Sawyer


Sawyer není jeho pravé jméno, to opravdové bohužel ve Ztracených nezaznělo. Jméno Sawyer patřilo někomu, kdo zabil jeho rodiče a potom zabil i sebe. "Sawyerovi" bylo v té době něco kolem šesti let.
Není známo, jak ty roky žil, ale jisté je jedno - pátral po muži, který jeho rodiče zabil - protože ten mrtvý mužík pro někoho pracoval.
Sawyer pracuje na principu "něco za něco". Jednoduchý obchod. Okradl všechny mrtvé na ostrově a vzal i několik věcí ze zavazadel ostatních trosečníků. Když ty věci po něm někdo chce, požaduje jistou cenu.
Pravděpodobně je zamilován do Kate.
Sawyer umí být i vtipný - mě osobně v seriálu pobavila scéna, kdy si kate brala kufřík, který měl spící Sawyer mezi koleny - najednou ji chytil za zápěstí a stáhl ji na sebe. když mu dala facku, řekl: "Teda ženská... jestli jsi na to chtěla jít tvrdě, stačilo mi to říct!" ...
Sawyerův hlas mimochodem utišil Claiřinyho syna, když plakal. =)

A už zas jsem brečela...

2. srpna 2011 v 13:02 | -Christine_Daae-
Ahoj,
zase jsem brečela u seriálu a zase se to týkalo Iana, ale tentokrát, jak možná tušíte, to bylo kvůli Ztraceným. Boone Carlyle (Ian Somerhalder) zemřel. S Lockem našli letadlo, jenže Lockovi na několik hodin částečně ochrnuly nohy a nemohl se do letadla, které bylo napůl zašvihnuté na útesu, dostat. Poslal tam tedy Boona. Letadlo patřilo pašerákům drog.
V letadle byla funkční vysílačka. Boone pomocí ní chtěl zavolat pomoc, chtěl ostatním trosečníkům pomoci, chtěl je zachránit... Letadlo se bohužel pod jeho váhou převážilo a spadlo z již zmíněného útesu. Trosky Boonovi rozdrtily pravou nohu.
Boone byl celkově těžce zraněn, ztratil hodně krve... Věděl, že umírá. Jack se sice ukázal jako dobrý dárce krve, ale to nestačilo. Veškerá krev se hromadila v té noze, která stejně byla mrtvá. Rozdrcená. Zničená. Pryč.
Boone nedovolil Jackovi, aby tu nohu amputoval. Věděl, že plán smrti stejně nezastaví. Claire zrovna porodila, takže vlastně... o žádný život nepřišli.
Byl statečný.
"Jacku... řekni Shannon, že... Řekni jí... Řekni jí, že..."
Věta však zůstala nedořčena. Zvláštní, že brečím u něčeho, co není skutečné. Ale po tvářích mi tekly slzy.

Zodpovězené otázky

- Francouzka skutečně žije a byla na ostrově 16 let. Když říkala "ostatní to zabilo, všechny to zabilo", nemyslela stvůry z ostrova, ale... čísla.
- Lock se přiznal, že Sayida uhodil on.


○ Myslíte, že život Claiřina syna může nahradit život Boonův?
○ Shannon si myslí, že Boone zemřel vinou Locka. Jaký názor máte na jeho smrt vy?
○ Zachoval se Boone někdy tak, že by si zasloužil smrt?
MÉ ODPOVĚDI NA MÉ OTÁZKY

• Nikdo nenahradí někoho jiného, ale je dobře, že se Claire narodilo zdravé dítě.
• Myslím si, že to byla nehoda, ale Lock mohl předpokládat, že to letadlo nemusí Boonovu váhu snést.
• Ne.

The Lost

1. srpna 2011 v 12:42 | -Christine_Daae-
Ahoj,
úspěšně jsem zkoukla už osm dílů Ztracených (začala jsem včera večer). Ten příběh je opravdu skvělý, jen je škoda, že 6. série u nás předčasně skončila. Od pátého dílu totiž přestala ČR odkupovat díly od USA, šestá série tedy není hotová u nás. V Americe sice ano, ale to je mi k ničemu.
Ztraceni je příběh lidí, kteří zázrakem přežili pád letadla. Snaží se přežít na ostrově, kde žijí podivná zvířata - obrovská divoká prasata, několik ledních medvědů (Na tropickém ostrově!) a záhadný kouř, který pohltí všechno živé, na co narazí...
Trosečníci marně čekají na záchranu. Mezi těmito nešťastníky jsou i lidé, kteří nutně potřebují pomoci, například Claire, která je v osmém měsíci těhotenství, nebo Shannon, která trpí astmatickými záchvaty. Jsou tam však i lidé, kteří jsou svým způsobem rádi, že nikdo neví o tom, kde jsou, například Kate, která byla policií hledána po celém světě kvůli zločinům, nebo Sawyer, který se snaží utéct před sebou samým.


Příběh je plný záhad. Proč vidí Jack (muž s krátkými vlasy, který stojí na obrázku vepředu vedle toho plešatého) na ostrově svého otce, který má být mrtvý? Jack přeci viděl i jeho tělo!
Když poté najde na ostrově otcovu rakev, kterou s sebou vzal do letadla, tělo v ní není.
Trosečníci naleznou záznam, volání o pomoc. Zpráva se ve smyčce přehrává již 16 let, o pomoc prosila jakási francouzka. Ztroskotal tedy na ostrově někdo před nimi? A proč záchranáři dívku za 16 let ještě nenašli? Nebo se snad počítadlo porouchalo a dívka je na ostrově kratší dobu? Je již zachráněna, je mrtvá, nebo na ostrově ještě je?
Je s trosečníky na ostrově ještě někdo? Sayida totiž někdo uhodil. Neviděl ho. Lidé podezírali Sawyera, ale ten měl na tu chvíli dobré aliby - odpaloval přeci malou raketku (já osobně tomu zařízení říkám rachejtle, ale jak chcete...) ...
Myslím, že jednou najdu odpovědi na tyto otázky a jistě přibydou i otázky další. Stačí jen zkouknout více dílů... Chystám se na to.

ChristineZdroj textu: Žádný, psala jsem z hlavy.
Zdroj obrázku: Google
Zdroj videa: YouTube
○ Znáte The LOST?
○ Koho ze seriálu máte nejraději? Může to být vice osob.


Já mám z mužů nejraději Jacka, Boona a Sawyera, z dívek Claire a Kate. =)
-Christine_Daae-

Ian Somerhalder alias Boone Carlyle

31. července 2011 v 12:16 | -Christine_Daae-
Ahoj,
mám opravdu ráda Iana Somerhaldera a je to už dávno, co mě zaujal příběh The Lost, hooodně rozsáhlý seriál Ztraceni, kde Ian hrál nevlastního bratra Shannon, Boona Carlyla.Před havárií

Boone byl narozen v říjnu roku 1982, jako syn bohaté Sabriny Carlyle, ředitelkou svatební organizace. Když bylo Boonovi 10 let, provdala se za Adama Rutherforda, který měl osmiletou dcerku Shannon. Když bylo Boonovi 20 let začal pracovat v matčině firmě, v New Yorku. A také se zamiloval do své nevlastní sestry Shannon. Když jí zemřel otec, snažil se jí Boone pomoci finančně, ona ale odmítla. Boone Shannon několikrát "zachránil" od jejích nápadníků, kterým prostě dal peníze, aby ji nechali. A právě jeden takový úkol čekal Boona v Sydney, v Austrálii, v září roku 2004. Tam odhalil, že Shannon chodila s oním mužem jen proto, aby tak od Boona získala peníze. Boona to dost zasáhlo, částečné uspokojení ale dosáhli v posteli, když onen Australan uprchl i s penězi. Další den oba nasedli na linku Oceanic Airlines, do letu 815, aby se vrátili do USA.

Po havárii

Po havárii se Boone pokoušel zachraňovat některé z přeživších a snažil se více se sblížit s Shannon. Postupem času ale začal žárlit na Sayida Jarraha, který se velice líbil právě Shannon. Boone také začal chodit na lov a naučil se také jak přežít v divočině, to vše ho naučil John Locke. Dost se s ním sblížil, naopak se distancoval od ostatních přeživších. A právě Boone s Lockem našli záhadný kovový poklop, když sledovali stopy unesené Claire Littleton a Charlieho Pace. O svém nálezu se ale nikomu z ostatních nezmínili.
V 24. den na ostrově měl Boone halucinaci, ve které byla Shannon zabita Monstrem. 41. den od nehody objevili Locke s Boonem ztroskotané pašerácké letadlo Beechcraft. Boone vylezl do kokpitu letadla a objevil tam fungující radio, které použil k přivolání pomoci. Na druhém konci se mu ale ozval další trosečník, Bernard Nadler, ze zadní části letadla. Pašerácké letadlo ale mezitím neudrželo stabilitu a zřítilo se z útesu dolů. Boone utrpěl četná zranění, a i přes Jackovu vydatnou snahu 2. listopadu 2004 zemřel.
Přesto o 4 týdny později měl Locke halucinaci, ve které spatřil dlouhovlasého Boona, který postrkuje Locka na invalidním vozíku na letišti v Sydney. Na letišti se mu zjevili i jiní lidé z ostrova. Boone Lockovi sdělil, že jeden z nich je ve velikém nebezpečí. Ke konci halucinace Locke našel Ekovu hůl, celou od krve. Náhle se objeví Boone, zraněný a také celý od krve. Boone říká: "Mají ho. Nemáš moc času."Zdroj obrázku: Google
Zdroj "životopisu": Wikipedie
Zdroj videa: YouTube
Hudba u videa: It´s my life


○ Máte rádi Iana?
○ Znáte The Lost?
○ Co říkáte na postavu Boona? Změnili byste na něm něco, kdybyste mohli?

Christine
 
 

Reklama