Doporučuji

Dorian Gray

11. září 2011 v 22:32 | -Christine_Daae-
Ahoj,

doporučuji vám další film, ke kterému jsem se dostala díky své kamarádce. Hrály jsme upíry a ona si vybrala jako postavu Doriana z filmu Dorian Gray. Popis mě zaujal (ten muž má portrét,na kterém se on sám mění, ale on, jako člověk, zůstává pořád stejný, dvacetiletý) a tak jsem si film stáhla. Je to hodně zajímavé, už proto, že tam hraje Ben Bornes, kterého mám moc ráda z filmů Letopisy Narnie, kde hrál prince Kaspiana.
Většina lidí o Narnii říká, že je pro děti. Podle mne to ale není pravda. Ano, je to sice svým způsobem pohádka, ale je to moc pěkná pohádka. Neříkám, že se to každému musí líbit, ale já mám tyhle věci ráda, takže jsem si v Narnii přišla na své.
Ale proč mluvím o Narnii? Nechtěla jsem o ní teď vůbec mluvit. Vždyť jsem dnes koukala na jiný film! Na film, který mě opravdu uchvátil. Mohla jsem ho vypnout, když začali konečné titulky, ale neudělala jsem to. Nechala jsem hrát hudbu, běžet titulky, koukala jsem na monitor a přemýšlela nad filmem. Je to film, nad kterém stojí za to zamyslet se.
Tento film se mi opravdu moc líbil. :-)
Ben tam byl perfektní. Ze začátku se mi nelíbil dabing, ale ke konci už mi to tak ani nepřišlo. Byla jsem prostě zvyklá na Kaspianův hlas, tenhle byl takový jemnější, takže to byl ze začátku docela nezvyk, ze začátku jsem měla pocit, že je ta postavá takový styl "uhoď mě, kopni do mě", ale vlastně je pravda, že nakonec byl styl "uhodím tě, kopnu tě".
Nechápu ale, proč to je označeno za horor. Nezdá se mi to jako horor.

Christine

Zvoník u Matky Boží

25. srpna 2011 v 8:37 | -Christine_Daae-
Doporučení na příběh, který mám moc ráda, protože je to příběh podobný Fantomu Opery. Hodně podobný.
Defacto Quasimodo a Erik mají hodně společného...
A protože jdu v devět k zubaři a je 08:00, mám hodinu na psaní tohoto článku, tak čtěte... =)


Letopisy Narnie

6. srpna 2011 v 20:02 | -Christine_Daae-
Ahoj,
dnes jsem se po dlouhé době podívala na film, tedy vlastně pohádku, Letopisy Narnie: Lev, čarodejnice a skříň.
Když jsem o filmu slyšela, ale ještě jsem ho neviděla, hodně jsem si ho pletla se Zlatým kompasem. Potom jsem měla šanci na oboje se podívat a podle mého názoru jsou Letopisy Narnie lepší než film Zlatý kompas. Nemám však nic proti knize, ani proti ní nic mít nemohu, nečetla jsem ji.

Je hodně těžké říct, jaký díl Letopisů Narnie mám nejraději.
První díl, Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň, mám ráda hlavně kvůli malé Lucce Pevensiové, je tam hodně roztomilá. Také se mi v tom díle hrozně moc líbili mluvící bobři a byl mi sympatický ten faun, pan Tumnus.
Druhý díl, Letopisy Narnie: Princ Kaspian, ten mám ráda hlavně kvůli princi Kaspianovi, ale také to tam hrozně moc sluší Zuzce. =)
Ve třetím díle, který nese název Letopisy Narnie: Plavba Jitřního Poutníka, tam mě zaujal Rípčíp. Ten statečný myšák, který byl i ve druhém díle. Jen mě mrzí, že už do Narnie nešli Zuzka s Petrem...

Když jsem byla menší, tak jsem si hrála, že jsem v Narnii. =) A mladší sestřička mého kamaráda má teď ostříhané vlasy přesně jako Lucinka Pevensiová v prvním díle Narnie - a mimochodem se také jmenuje Lucinka! =) Shoda náhod?


Petr, Zuzana, Edmund a Lucinka museli opustit Londýn v době, kdy nad městem zuřila druhá světová válka a opakované nálety německých letadel ohrožovaly životy většiny Londýňanů. Náhradní domov najdou sourozenci v domě excentrického profesora jménem Digory Kirke.

Dětem připadá život v jeho rozlehlém domě nudný, ale pouze do chvíle, kdy nejmladší Lucinka objeví ve staré skříni průchod do tajemného a magického světa jménem Narnie. V Narnii žijí zvířata, která mluví, a zemi vládne moudrý a laskavý lev Aslan.

Ostatní děti Lucince vyprávění o Narnii zpočátku nevěří, ale nakonec všichni projdou skříní a zjistí, že ne všechno je v Narnii tak, jak by mělo být. Zemi totiž ovládá zlá bílá čarodějnice jménem Jadis, která v Narnii udržuje nekonečnou zimu a která promění v kámen všechny, kteří se jí pokusí vzepřít. Děti se proto spojí s Aslanem a ostatními obyvateli Narnie, aby společnými silami čarodějnici přemohli.

Shlédni trailer! =)

Kráska a Zvíře

6. srpna 2011 v 14:20 | -Christine_Daae-
Ahoj,
když se setmí v divadelním sále a v lóži svítí poslední zlatá světla, zvedne se opona vínové barvy a vůně líčidel a divadelních kostýmů nám zavane do tváře, představení může začít...

... A je to skutečně krásné představení, když je v hlavních rolích Milan Maláč a Nikola Pažoutová. Ano, mluvím o baletu, který se hrál v Komorním divadle J. K. Tyla. Mluvím o baletu Kráska a Zvíře.


Tuto osudovou, vážnou pohádku jistě všichni dobře znáte.
Princ, který byl pro svoji pýchu a povýšenost zaklet do podoby netvora, žije sám v zámku. Kupec jede okolo a uvidí krásnou růži. Utrhne ji pro nejmladší ze svých tří dcer, jenže netvor si toho všimne a kupce zadrží. Nakonec je propuštěn, ale pouze pod podmínkou, že za netvorem nejmladší dcera přijde.
Dcera dorazí a žije s netvorem v zámku. Je jím obskakována, dostává od něj dary, mluví s ním, ale nikdy mu nepohlédne do tváře. Jenže jednou se plán netvora zvrtne a dívka uvidí jeho tvář v zrcadle. Vyděsí se a uteče. Netvor však krásnou dívku miluje a láskou po ní slábne. Pomalu umírá. Kráska, rovněž zamilována do netvora, to pozná ve snu a utíká zpět do zámku, kde umírajícího netvora nalezne. Láska zlomí kletbu a mladí lidé budou šťastní, jak už to v pohádkách bývá, až do smrti.


Na tomto úchvatném baletu jsem byla čtyřikrát.
Milan Maláč, který ztvárnil Netvora, si zahrál i v několika jiných baletech, například v Zahradě, kde hrál kocoura, nebo ve Zvoníkovi od Matky Boží, kde ztvárnil roli soudce Frolla.
Christine

Nepřemožitelné zlo (Fragile)

3. srpna 2011 v 9:00 | -Christine_Daae-
Ahoj,
rozhodla jsem se, že vám dám další tip na skvělý film. Už se tu objevilo Inkoustové srdce a Černá labuť. Existuje však spoustu filmů, které jsou skutečně dobré.
Jedním z nich je i Nepřemožitelné zlo.

Nepřemožitelné zlo

- v originále Fragile
- natočeno roku 2005

Tento skvělý film mi jednou pustil můj otec. Ze začátku jsem se sice bála, ale nakonec mi došlo, že ten film je úžasný.
Vypráví o dětské nemocnici. Stávají se tam divné věci, od chvíle, co se rozhodlo, že budou děti přestěhovány do jiné nemocnice... V noci se budí se zlomenými kostmi... A to všechno kvůli duchovi zdravotní sestry, která miluje děti...
Z příběhu mi bylo smutno, protože zemřela Maggie, holčička, která trpěla cystickou fibrózou, to je nemoc srdce. V příběhu je řečeno, že když se přiblížíme ke světu mrtvých, můžeme zahlédnout něco z toho druhého světa, co se přiblížilo k tomu našemu.
Duchové nejsou tam, kde se narodili, ne tam, kde žili, nemusí to ani být tam, kde zemřeli. Zdržují se tam, kde to měli rádi.
Maggie často vyprávěla o Charlotte, o dívce robotovi, která žije ve třetím patře nemocnice. To je ale již několik let uzavřené díky tomu, co se tam kdysi stalo...


Dětská nemocnice Mercy Falls má být zavřena
a mladá sestřička Amy (Calista Flockhart) je povolána,
aby pomohla s přestěhováním pacientů.
Brzy ale zjistí, že v nemocnici je něco divného.
Něco, z čeho mají děti strach. Říkají, že se to skrývá ve třetím patře,
které je už mnoho let zavřené. Amy odhalí hrozivé tajemství a ví, že je jen na ní,
aby zachránila děti před zlem, které jim nechce dovolit z nemocnice odejít…

officiální text distributora


Christine

SHLÉDNI TRAILER! =)


Inkoustové srdce

19. června 2011 v 15:14 | -Christine_Daae-
Ahoj,
víte o tom, že jsou na světě lidé, kteří když čtou nahlas, dokážou přivést postavy k životu? Z knihy do našeho světa... A o tom je krásná pohádka - která se zdá spíše jako fantasy film - s názvem Inkoustové srdce.
Vždy mi vrtalo hlavou, proč se mi ten film vůbec jako pohádka nezdá... Dnes jsem na to přišla. Nepříjde mi to jako pohádka, protože to vlastně nemá být pohádka. Pohádkou je jen filmová verze, ale knihy jsou fantasy příběh, vůbec ne pohádka.
Jak se vlastně pozná pohádka od jiných žánrů? Pohádka končí stylem "... a budou šťastni až do smrti". Tak skončil i film. Prašprst se vrátí do Inkoustového světa za Roxanou a dcerami Rossanou a Briannou, Resa dostane zpět svůj hlas, který zůstal v knize a Farid odejde s Meggie domů.
Hned je podle toho konce jasné, že se jim už nic špatného nestane. Knihy ale končí úplně jinak.
Přesto je však film přímo úchvatný, v roli krásného (pro mě krásného =D) Prašprsta uvidíme známého Paula Bettanyho, který si zahrál například v Příběhu rytíře, ze kterého ho většina lidí pozná, nebo například v novém filmu Kazatel, který byl nedávno v našich kinech. Tam si Paul zahrál Kazatele osobně. =)
Film Inkoustové srdce vám samozřejmě vřele doporučuji. Úžasným dějem a hudbou podle mého názoru předčil Stmívání, ale to je názor jedince. =) Ti, kteří neskonale milují Roberta Pattinsona nebo Taylora Lautnera se mnou asi souhlasit nebudou. =)
Ti, co mají zájem, ať si ten film někde seženou, jak říkám, podle mne je úchvatný.
Napište do komentářů své názory a poznatky z filmu, budu ráda. =)Vaše Christine.


KOUKNI SE NA TRAILER K FILMU! =)


Černá labuť (Black Swan)

19. června 2011 v 7:17 | -Christine_Daae-
Ahoj,
doporučuji vám krásný psychologický thiller Černá labuť. V tomto dílku naleznete akci, horor, romantiku (hraničící až s erotikou) a nádherné prvky divadla. Herečka, u které bohužel nevím jméno, ale hraje hlavní postavu, je skvělá baletka.
Ano, film je o baletu. Vypráví o baletce, která dostala roli Bílé labutě v Labutím jezeře, ale ona chce i Černou labuť... A jak to dopadne? To vám říct nemohu, musíte se na ten film podívat sami! =)

Vaše Christine.

P. S. Nevím jak vkládat filmy online na stránky, ale jistě to jde, kamarádka má online filmy na svém blogu. Dávám vám sem proto odkaz na film Černá labuť. http://filmy.kinotip.cz/novamov.php?id=4d3c28a0c667c Snad se vám bude líbit.

 
 

Reklama