Po dlouhé době

10. září 2011 v 21:33 | -Christine_Daae- |  Ostatní
Ahoj,
dnes jsem byla na jedné akci a po dlouhé době jsem si vzpomněla na jeden film... A na jednu postavu z něj...
Byla jsem na akci Bitva o Plzeň aneb Husité před branami. :-) Měla se mnou jít kamarádka, ale podle názvu si myslela, že to je jen souboj, tak řekla, že jí to nebaví a nešla. Udělala hroznou chybu, že nešla, protože je to vážně úžasné, i když vstup je 80,- Kč. Musím se přiznat, že já osobně tam původně šla jen kvůli tomu, že tam měl být kejklíř (miluji kejklíře), ale ten nakonec nemohl vystoupit, protože si zlomil ruku. :-(
Ale celou dobu jsem myslela na to, jak by bylo krásné, kdyby tam byl kejklíř. Kejklíři dnes na mnoha akcích nejsou, vlastně už se tomu lidé moc nevěnují, takže je kejklířů velice málo. Ano, to je holt doba, dříve byli kejklíři a tanečnice na tržištích téměř nezbytností, ale dnes je tomu úplně jinak.
Hráli krásnou, středověkou hudbu, tak není divu, že jsem si vzpomněla na film Inkoustové srdce. O tomto filmu jsem se již na svém blogu zmiňovala, článek si můžete přečíst zde. Jak jsem již psala, jedná se o moc krásný film. Nejradši mám Prašprsta, to je, jak jistě čekáte, potulný kejklíř. :-) Není divu, že jsem si na něj vzpomněla. Když jsem slyšela tu hudbu a zavřela jsem oči, úplně jsem ho viděla.

Ach, proč už se mi zase chce básnit o Prašprstovi? Nejsem do něj bůhvíjaký blázen, ale stačí se o něm zmínit a já se chytím a už mě nikdo nezastaví. :-D
Prašprst nemá moc pěkný příběh. Devět let je nucen být daleko od své rodiny, daleko, v jiném světě. On nemá zprávy o nich, oni neví nic o něm. Jeho žena, Roxana, není moc překvapená. Ví, že Prašprst je tulák, že občas mizí na hodně dlouhou dobu. Ale devět let? To už trochu udivilo i ji. A co Prašprstovy dcery? Brianna a Rossana? Briana, ta starší, je na tom podobně jako její matka, ale ta mladší, Rossana... Moc se jí po otci stýská. Dva roky po jeho odchodu umírá na horečku. Když se Prašprst vrátí domů, bude prožívat špatné dny. Kdo by se mu divil?

Někteří si toho možná nevšimli, ani když viděli film, ale pravdou je, že Prašprst má na tváři jizvy. Jak k nim přišel? Byl to trest. Ty jizvy... Udělal mu je Basta, přímo před očima Roxany. Muka to byly hrozné.

Christine
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 theEmily13 theEmily13 | E-mail | Web | 13. září 2011 v 11:14 | Reagovat

Inkoustové srdce je zajímavý film...nejvíc se mi líbilo e takový film tu ještě nebyl...alespoň myslím...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama