Slepá mysl - Prolog

30. srpna 2011 v 22:09 | -Christine_Daae- |  Mé povídky
Ahoj,
mám tu novou kapitolovku, ta se tentokrát týká Stmívání. =)
Neřeknu vám, o čem to je, to by vás to potom nebavilo. ;-)
Když ztratíme toho,
koho milujeme,
najednou shledáme,
že je nám všechno ostatní jedno.


Třepotavé světlo svíček ozařovalo kamenné stěny hradu ve Volteře. Jasper Whitlock Cullen smutně pozoroval scénu před sebou. Donutili se ho na to dívat. A on nemohl zavřít oči, protože nemohl ztratit ani vteřinu z těch posledních chvil, kdy ji mohl vidět. Ležela na zemi, zlaté oči ho smutně pozorovaly. Bledé dlaně opírala o dlaždice na podlaze, konečky vlasů se rovněž chladných dlaždic dotýkaly.
Kdyby mohla Mary Alice Brandonová plakat, nyní by byla ta pravá chvíle. Jenže ona plakat nemohla. Bylo to již moc dlouho, kdy naposledy měla možnost cítit slzy na svých tvářích.
Bylo to ještě předtím, než potkala toho dokonalého plavovlasého muže, který nyní odevzdaně klečel na zemi, když mu Felix Volturi držel ruce za zády. Jak rád by Alice ještě naposledy políbil…
Ale oni jim nedovolili přiblížit se k sobě. Jasper musel přihlížet tomu, jak k vysílené Alice přišel Aro Volturi, pohladil malou tmavovlásku po vlasech, zlomyslně se usmál a potom jí utrhl hlavu.
"Alice!" vykřikl Jasper, pološílený zoufalstvím.
Místností se rozezněl Arův smích a potom Jaspera odtáhli chodbou až k branám hradu, kde ho nechali ležet a vrátili se do hlavní místnosti.

Sám si neuvědomoval, jak dlouho tak ležel, neschopen pohybu, zoufalý, plný vzteku, hrůzy, strachu. Jedna část jeho rozpolceného srdce toužila vrátit se tam a udělat tam paseku, ale druhá část vcelku rozumně radila, že se to má nechat být, protože Alice se už stejně neprobere.
Co však dělat, když smysl našeho života zmizí? Dá se vůbec náš život i nadále nazývat životem?
Když utichne zvuk našeho srdce, může tlouci dál?
Jazz se nezvedal ze země. Ležel dál a díval se na oblohu nad ním. Už dávno nebyl ve Volteře. Nyní byl na louce u jezera, jehož hladina se třpytila stejně jako Jasperova pokožka. Všechno bylo tak krásné a přitom tak hrozně špatné, protože tomuhle místu něco chybělo.
Před sto dvaceti osmi lety by mu to tak nepřišlo. Jenže před sto dvaceti osmi lety tu dívku neznal. Neznal Alice.
Není náhoda, že si vybral zrovna tohle místo, kde nyní leží v trávě. Právě zde se totiž poprvé setkali. Často sem chodil, když si potřeboval odpočinout od toho všeho, co ho čekalo sotva pět kilometrů odsud, ve staré stodole, kde se společně s Mariou staral o novorozené upíry.
Chodil sem, k lesnímu jezeru, sedl si na břeh a dlaní čeřil chladnou vodní hladinu. Když ji poprvé spatřil v odrazu vody, nevěděl, kdo to je. Věděl však, že je potřeba otočit se a promluvit na ni. Jediné, na co se zmohl, byl prostý pozdrav, ona mu však s úsměvem odpověděla a prozradila mu své jméno.
Jak byla důvěřivá, mladá a roztomilá! Usmál se tedy také a rovněž se představil. S nikým jiným by se nebavil tak jako s ní, ale strávil s ní celé hodiny, seděli u jezera a jeden se o druhém dozvěděl vše.
Viděla budoucnost… Řekla mu, že ho miluje a on jí věřil, přestože ji viděl poprvé v životě. Věřil jí, protože jí nešlo nevěřit. Když se podíval do jejích upřímných očí, nešlo o slovech malé tmavovlásky pochybovat. A když se jejich rty spojily v polibku, vše bylo jasné. Mary Alice Brandon a Jasper Whitlock… Patří k sobě. Jen oni dva, jen ona s ním a on s ní, dokázali být jedním celkem.
V jeho náruči se téměř ztrácela, ale patřila k němu. Maria v tu chvíli nebyla nikým. Jasper by bez ní dokázal žít. Ale bez Alice ne. Nikdy. Teď se musí naučit, jak to změnit.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Miss Independent Miss Independent | 30. srpna 2011 v 22:18 | Reagovat

Smutné ale nádherné :)

2 *Lilly *Lilly | E-mail | Web | 31. srpna 2011 v 10:00 | Reagovat

Smutné, možná že mi ukápla slzička. Ale dobré, a těším se na pokračování. ;-)

3 Tvoje affs Koizumi :) Tvoje affs Koizumi :) | E-mail | Web | 31. srpna 2011 v 11:45 | Reagovat

krásné i když smutné....ty máš na ty povídky talent =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama