Letopisy Narnie

6. srpna 2011 v 20:02 | -Christine_Daae- |  Doporučuji
Ahoj,
dnes jsem se po dlouhé době podívala na film, tedy vlastně pohádku, Letopisy Narnie: Lev, čarodejnice a skříň.
Když jsem o filmu slyšela, ale ještě jsem ho neviděla, hodně jsem si ho pletla se Zlatým kompasem. Potom jsem měla šanci na oboje se podívat a podle mého názoru jsou Letopisy Narnie lepší než film Zlatý kompas. Nemám však nic proti knize, ani proti ní nic mít nemohu, nečetla jsem ji.

Je hodně těžké říct, jaký díl Letopisů Narnie mám nejraději.
První díl, Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň, mám ráda hlavně kvůli malé Lucce Pevensiové, je tam hodně roztomilá. Také se mi v tom díle hrozně moc líbili mluvící bobři a byl mi sympatický ten faun, pan Tumnus.
Druhý díl, Letopisy Narnie: Princ Kaspian, ten mám ráda hlavně kvůli princi Kaspianovi, ale také to tam hrozně moc sluší Zuzce. =)
Ve třetím díle, který nese název Letopisy Narnie: Plavba Jitřního Poutníka, tam mě zaujal Rípčíp. Ten statečný myšák, který byl i ve druhém díle. Jen mě mrzí, že už do Narnie nešli Zuzka s Petrem...

Když jsem byla menší, tak jsem si hrála, že jsem v Narnii. =) A mladší sestřička mého kamaráda má teď ostříhané vlasy přesně jako Lucinka Pevensiová v prvním díle Narnie - a mimochodem se také jmenuje Lucinka! =) Shoda náhod?


Petr, Zuzana, Edmund a Lucinka museli opustit Londýn v době, kdy nad městem zuřila druhá světová válka a opakované nálety německých letadel ohrožovaly životy většiny Londýňanů. Náhradní domov najdou sourozenci v domě excentrického profesora jménem Digory Kirke.

Dětem připadá život v jeho rozlehlém domě nudný, ale pouze do chvíle, kdy nejmladší Lucinka objeví ve staré skříni průchod do tajemného a magického světa jménem Narnie. V Narnii žijí zvířata, která mluví, a zemi vládne moudrý a laskavý lev Aslan.

Ostatní děti Lucince vyprávění o Narnii zpočátku nevěří, ale nakonec všichni projdou skříní a zjistí, že ne všechno je v Narnii tak, jak by mělo být. Zemi totiž ovládá zlá bílá čarodějnice jménem Jadis, která v Narnii udržuje nekonečnou zimu a která promění v kámen všechny, kteří se jí pokusí vzepřít. Děti se proto spojí s Aslanem a ostatními obyvateli Narnie, aby společnými silami čarodějnici přemohli.

Shlédni trailer! =)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama