Verze Fantoma 1/3

17. července 2011 v 19:45 | -Christine_Daae- |  Phantom Of The Opera - Info
Ahoj,
nová série TVD se chystá až na nový školní rok, novinky nenacházím, tak vám teď zase na chvíli budu básnit o Fantomovi Opery, snad vám to nebude vadit. Jeho celý životní příběh jsem vám už psala, najdete ho na mém blogu zde.
Jeho příběh vás, alespoň podle komentářů, které jste mi zanechali, zaujal, tak snad nebude vadit, když se na něj na nějaký čas zaměřím.
Vzpomínáte si na obrázky ze tří různých verzí, které jsem dala pod výše zmíněný článek? Rozhodla jsem se vám o tech verzích něco povědět. Nejvíce vás zaujala fotografie z verze z roku 1925, kde hlavní roli Erika ztvárnil nenahraditelný Lon Chaney, takže touto verzí začnu.

Fantom Opery (1925)

- Lon Chaney jako Erik
× Tato verze Fantoma Opery byla vůbec první verze tohoto příběhu, která kdy byla natočena.
× Rupert Julian, režisér této verze Fantoma Opery, byl jediným z režisérů Fantoma, ať už jde o jakoukoli verzi, který se osobně potkal s Gastonem Lerouxem, mužem, který napsal knihu Fantom Opery, podle které byly veškeré verze natočeny.
× Rupert Julian se náhodou potkal s panem Lerouxem v kavárně. Byl sám turistou a velice se mu líbila budova Opery la Garniére. Gaston Leroux na tuto pravdu velice pohotově zareagoval a dal Rupertovi do ruky svou, v té době už zakázanou, knihu. Rupert Julian ji přečetl za dva dny a příběhu propadl.
× Rupert dlouho hledal někoho, kdo by se hodil na roli Fantoma Erika, až narazil na v té době úplně neznámého Lona Chaneyho. Zaujal ho jeho vzhled (Lon Chaney nepatřil zrovna mezi nejkrásnější muže své doby) a ihned mu roli nabídl. Chaney přijal.
× Rolí Erika Lon Chaney započal svoji hvězdnou kariéru. Ve Fantomovi se však nijak jinak než skvělým hereckým výkonem a hrůzyplným vzhledem neprojevil - jednalo se totiž o němý film. I přesto je tato verze jedna z nejúspěšnějších - snad proto, že se celému štábu povedlo nemožné - dát příběh z hudebního prostředí do němoty.

SHLÉDNI TRAILER

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 bublisek13 bublisek13 | Web | 17. července 2011 v 20:17 | Reagovat

Je mi líto,ale mě teda Fantomovy Opery nezaujali,a vypadá to,že asi nikdy ani nezaujmí. V mém srdci je místo jen pro Harryho Pottera:) tak se omlouvám. Myslím,že ty krásně umíš psát,takže :)) bez pochyb,že bych něco nechápala ;).
Moc hezky napsané;)):D:*.
Krásný bloček, měj se,pa:)

2 Lady Alyss SB Lady Alyss SB | Web | 17. července 2011 v 20:25 | Reagovat

Tak to je zajímavý :) 3/4 z toho sem vůbec netušila :)

3 Tess* Tess* | Web | 17. července 2011 v 21:52 | Reagovat

Hustý! Máš super blog! Jako fakt !:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama