Damon Salvatore

30. června 2011 v 20:52 | -Christine_Daae- |  Ostatní
Ahoj,
protože jsem usilovně přemýšlela nad tím, co napíšu do dalšího článku a protože mi kamarádka napsala, že o Damonovi ví jen to, že je to upír a že je jí nějak sympatický, napadlo mě, že o Damonovi něco napíšu.
Pokusím se vám ho trochu představit, i když ho většina z vás zná, ale tento článek je věnován hlavně Lady Aliss.



Damon Salvatore. Jak mám říct něco o Damonu Salvatorovi? Asi začnu takhle: Společně se svým bratrem pochází z roku 1944, z renesanční Itálie.
Jejich otec byl předzaujatý proti upírům, ale Damonovi se Stefanem to nevadilo. Tedy… Nevadilo jim to do té doby, než do jejich panství přijela krásná Katherine Piercová. To, že byla upírka, zatím nevěděli, ale samozřejmě na to časem přišli.
Oba ji milovali, ona oba milovala. Tedy… Alespoň to tak krásně vypadalo. Damon Katherine miloval opravdu hrozně moc, udělal by pro ni všechno na světě… A Katherine chtěla, aby byli všichni tři navždy spolu a šťastní.
Když však otec Salvatore přišel na to, co je Katherine zač, dal Stefanovi sporýš - bylinu, která oslabí upíry, při větším množství až tak, že se ani nemohou pohnout… A když se upír dotkne květu sporýše, většinou si spálí kůži - a Katherine, když sála Stefanovi krev, naednou padla na zem v bolestech. Stefan měl sporýš v krvi.
Katherine byla zavřena ve voze a měla být odvezena pryč a zničena - Stefan a Damon se jí vydali zachránit.
Pustili ji ven z vozu, ale jejich otec je zastřelil. Naštěstí v sobě oba měli dost Katherininy krve, proto se probrali jako upíři - proměna se však musí dokončit napitím se lidské krve.
Když se bratři probudili, Katherine tam nebyla. Neodpovídala na prosby ani volání, prostě tam nebyla. Byla pryč.
Stefan si s tím evidentně hlavu nelámal. Když měl žízeň, šel, zabil a stal se z něj upír. Ale Damon? Tušil, co se s ním stalo, věděl, co se stane, když se nenapije lidské krve, ale to přesně on chtěl, když tu Katherine nebyla. Chtěl umřít.
Za to Stefan nechtěl, aby Damon zemřel. Donutil ho napít se lidské krve. Damon byl naštvaný. Slíbil, že za tohle udělá Stefanovi ze života Peklo.
Stefan si o Damonovi myslí, že v něm není ani trocha lidskosti. Že myslí jen sám na sebe - a na krev. Že není schopen lítosti ani lásky. Ale to není pravda, já si to nemyslím. Damon miluje Katherine - stále, i když je pryč.
A miluje i Elenu, protože je Katherine k nerozeznání podobná - ale to není jen ten důvod. Jak sám Damon řekl: "Elena není Katherine." Řekl to a přesto je miluje - obě. Milovat. Láska. Damon je schopen lásky, Stefan se zmýlil.


Christine

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lady Alyss Lady Alyss | Web | 30. června 2011 v 21:21 | Reagovat

Díky za věnování :) Krásný popis Damona i když vcelku tragický, ale to už ty nejlepší postavy asi jsou :) Jsem ráda že už sem si o jeho postavě mohla udělat trochu lepší obrázek :) ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama